KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 0
Ana Sayfa » Eğitim » Açık Soru Bank » Açık Soru Bank

Sürüm : 2.0.1 Boyutu : 31.7 Mb Kullanım İzni : Full Sürüm Dili : Türkçe Platform : Windows 2000/2003/XP/Vista Üretici Firma : : Ferhat AYDIN Eklenme Tarihi : 28-08-2009
PROGRAM HAKKINDA

Açık Soru Bank, öğretmenlere yönelik hazırlanmış ücretsiz bir soru bankası programıdır. Soru bankasına kolayca sorular ekleyebilir, eklediğiniz bu sorularla kolayca sınavlar hazırlayabilirsiniz.

Programın Genel Özellikleri :

1- Soruları ders, seviye, ünite ve konu bazında sınıflandırabilme.
2- Kolayca soru ekleme, bu sorulardan sınavlar yapabilme.
3- Cevap anahtarları çıkarabilme.
4- Sorulara çözüm/cevap ekleyebilme.
5- Sorulara MS Word denklem düzenleyicisi kullanarak, OpenOffice Math kullanarak veya MathType kullanarak denklem ekleyebilme (Hangi programı kullanarak denklem ekleyecekseniz, adı geçen programın bilgisayarınızda yüklü olması şarttır.).
6- Sorulara resim ekleyebilme.
7- Eklenen resimleri, denklemleri istenen şekilde soruya hizalayabilme.
8- Sınav hazırlama işleminden önce soruların sıralarını karıştırabilme (Bu sayede farklı gruplar oluşturabilirsiniz.).
9- MS Word, OpenOffice.Org ile tam uyumludur.
10- Sorularınızı şifreleyerek kaydedebilme.
11- Sorulara MS Paint ile programın içinden çizim ekleyebilme.
12- “doc” veya “rtf” dosyasından kolaylıkla soru ekleyebilme.
13- Sorulara MS Word kullanarak programın kendi içinden imla denetimi yapabilme (Bu özelliğin kullanılabilmesi için MS Word bilgisayarda kurulu olmalıdır.).
14- Soruları tek tek ithal edebilme (MS Word veya OpenOffice ya da WordPAD uyumlu olarak kaydedilebilir. Dilerseniz herhangi bir RTF editör ile de açabilirsiniz.).
15- Oluşturulan sınavı veya cevap anahtarını doc, rtf veya html olarak kaydedebilme (Bu sayede oluşturduğunuz sınavlarınızı kaydederek USB belleklerinizde taşıyabilirsiniz. MS Word veya OpenOffice ile açabilirsiniz.).
16- Programda veri kaybını en aza indirmek için yedekleme sistemi mevcuttur. Sorularınızın tamamını yedekleyebilir, isterseniz bu yedeği kolaylıkla geri yükleyebilirsiniz.
17- Açık Soru Bank, GNU/GPL lisanslıdır, yani açık kaynak kodludur. Kaynak kodlarıyla dağıtılmaktadır. Bu nedenle kesinlikle virüs veya kötü amaçlı yazılım/kod içermez.
18- Programda soru paket sistemi bulunuyor. Program ile kaydettiğiniz sorulardan istediklerinizi program yardımıyla kolayca, diğer kullanıcılarla paylaşabileceksiniz. Ayrıca diğer kullanıcıların hazırladığı soru paketlerini kendi programınıza ekleyebileceksiniz.
19- Programda bulunan sorularınızın özelliklerini toplu olarak Toplu Soru İşlemleri aracı ile kolaylıkla değiştirebileceksiniz.
20- Programın videolu yardım dosyaları mevcuttur. Bu sayede, programın nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak görebileceksiniz.

BU SÜRÜMDE YAPILAN YENİLİKLER :

1- Bazı küçük hatalar giderildi.
2- Veritabanı daha hızlı hale getirildi.

ÖNEMLİ NOTLAR :

1- Programın kaynak kodunu buraya farenizin sağ tuşuyla tıklayıp `Hedefi Farklı Kaydet`e basarak indirebilirsiniz.
2- Programın kullanımına ait videolu anlatımları programın kendi içinde "Yardım" menüsünde mevcuttur.
3- Programın arşiv dosyasından çıkarılabilmesi için WinRAR veya 7-Zip programı gereklidir.
4- Eğer daha önce 2.0.0 sürümüne sahipseniz, lütfen programın güncelleme sürümünü yükleyip daha önce programı kurduğunuz dizine -daha önceki kurulumu kaldırmadan- kurunuz. Bu işlemi yapmadan önce tedbir açısından, program dizininizi ayrı bir disk bölümüne kopyalamanız önerilir. Güncelleme sürümünü buraya farenizin sağ tuşuyla tıklayıp `Hedefi Farklı Kaydet`e basarak indirebilirsiniz.

ögretmenlere soru bankası, bedava soru bankası, soru bankası programı
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
Açık Soru Bank
SEÇME PROGRAMLAR