KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 13
Ana Sayfa » Hazır Kodlar » ASP » Blogsa (Türkçe Blog Scripti)

Sürüm : 1.0 Beta 3 Boyutu : 1.03 Mb Kullanım İzni : Full Sürüm Dili : Türkçe Platform : Windows Tümü Üretici Firma : : Blogsa Eklenme Tarihi : 20-03-2009
PROGRAM HAKKINDA

Blogsa ücretsiz, tamamen açık kaynak kodlu Asp.NET ve C# ile yazılmış blog sistemidir. Kullanımı oldukça kolay ve hızlıdır. Kendi temanızı ve eklentinizi yapmanıza imkan verir. Ayrıca başkalarının yaptığı eklentileri de kullanma imkanı tanır.

Blogsa sistemini kullanarak kendinize bir blog sitesi kurabilirsiniz. Bunun için windows hostinge sahip olmanız yeterlidir. Blogsada eklediğiniz yazıları ister MsSqle, isterseniz Access veri tabanına yazdırabilirsiniz. MsSqli seçerseniz diğer blog scriptlerinden oldukça daha hızlı çalışan bir blog scripti olduğunu farkedebilirsiniz.

Sistem gereksinimleri

Blogsayı kuracağınız ve barındıracağınız sunucuda şu özelliklerin olması gerekir.
• Windows sunucu olmalı
• MsSql veya Access desteği olmalı

Kurulum
Blogsayı kurmak için kuracağınız sunucuya göndermeniz ve web adresinizi yazmanız yeterlidir. Eğer yönlendirme işlemi başlamaz ise web adresinizin sonuna "/Setup/" yazarak kurulumu sorunsuz olarak başlatabilirsiniz.

Kullanım
Blogsada sitenize yazı eklemek ve diğer ayarları yapmak için yönetim paneli kullanır. Ayrıca yönetim panelinde eklenti ve tema geliştirme menüleride bulunmaktadır.

Tema ve Eklentiler
Tema ve eklenti yazımına imkan veren kolay kullanılabilir tema ve eklenti paneli sayesinde kendi temanızı ve eklentinizi rahatça yazabilirsiniz.

Blogsa, Blogsa indir, Blogsa script indir, türkçe blog indir, blog scripti indir
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
Blogsa (Türkçe Blog Scripti)
SEÇME PROGRAMLAR