KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 0
Ana Sayfa » Oyun » Çeşitli » Chicken Invaders

Sürüm : 1.30 Boyutu : 3.1 Mb Kullanım İzni : Ücretsiz / Tam Sürüm Dili : Ingilizce Platform : Windows 95/98/Me/2000/XP/Vista Üretici Firma : : InterAction Studios Eklenme Tarihi : 25-09-2009
PROGRAM HAKKINDA

Oyunun adı olan Chicken Invaders, belki de Space Invaders oyunundan esinlenerek ortaya koyuldu. Çünkü iki oyun arasında büyük benzerlikler var. Yalnızca başrol oyuncuları biraz farklı. Oyuna göre tavuklar Dünya`yı istilaya başlıyor ve bize düşen bu tavuklara dersini vermek. Uzay gemimizle tavuklara ve onların yumurtalarına karşı büyük bir savaş veriyoruz.

Chicken Invaders, boş zamanlarınızda vakit geçirmek için oldukça uygun bir oyundur. Ayrıca oynanışı basit ve zevklidir. Oyunu iki kişilik de oynayabilirsiniz. Oyuna başlayınca karşımıza grup grup tavuklar geliyor. Bir grubu temizleyince arkasından diğerleri geliyor. Dalgaları 10arlı şekilde ayırırsak 3., 6. ve 9. dalgalar gök taşı, 10. dalga ise patron tavuk oluyor. Tavukları öldürünce butlar düşüyor ve bu butları toplamak artı puan getiriyor. Bazen tavuklardan ve gök taşlarından hediye paketleri düşüyor. Bunlar silahın gücü artırır ve tek seferde 7 atışa kadar güçlendirir. Bölümler ilerledikçe zorluk seviyesi artıyor. Örneğin gök taşları daha hızlı düşmeye başlıyor, tavuk sayısında artış oluyor...

Kontrol tuşları aşağıdaki gibidir:
1.Oyuncu: Sağ ve sol yön tuşları hareket, boşluk tuşu saldırı, sağ ctrl tuşu füze.
2.Oyuncu: "A" ve "D" tuşları hareket, sol shift tuşu saldırı, sol ctrl tuşu füze.

Lütfen Dikkat: Oyunun cazip bir noktası da üretici tarafından ücretsiz olarak dağıtılması. Chicken Invaders serisinin ilk oyunu olduğu için sonraki bölümlerin temelini oluşturuyor. Dolayısıyla bazı eksileri var. Birkaç tanesine değinelim:
- Tek silah çeşidi bulunuyor,
- Sadece yatay doğrultuda hareket edilebiliyor,
- Fare kullanımı etkin değil,
- Oyun seçenekleri bulunmuyor,
- Her atış için tekrar saldırı tuşuna basmak gerekiyor. Tuş yinelemeyi kabul etmiyor.

1999 yapımı olduğunu düşünürsek grafik ve ses olarak çok şey beklememek gerekir. Oyunun eski olması sistem gereksinimi açısından avantaj gibi gözüküyor. Günümüzde pek çok bilgisayarın kaldırabileceği sistem gereksinimlerine sahip (Pentium 166MHz, 32MB RAM, DirectX 7.0).

Chicken Invaders, space ınvaders, tavuk, bedava Chicken Invaders indir oyna
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
Chicken Invaders
SEÇME PROGRAMLAR