KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 0
Ana Sayfa » Oyun » Strateji » Empire Earth III

Sürüm : Demo Boyutu : 1.62 Gb Kullanım İzni : Özellik Kısıtlamalı / DeMo Dili : Ingilizce Platform : Windows Tümü Üretici Firma : : Sierra Entertainment Eklenme Tarihi : 27-03-2010
PROGRAM HAKKINDA

Age of Empires serisiyle tek baş edebilen oyun olan Empire Earth, Empire Earth III ile zirveyi zorlayacağa benziyor. Oyunun bu sürümünde eski sürümlerine nazaran birçok yenilik eklenmiş ve kendini yenilemiş. Şimdi de bunlardan bahsetmek istiyorum.

Oyuna eklenen en dikkat çekici özellik kuşkusuz dünyayı minyatür şekliyle görebilmemiz. Artık dünyanın yeryüzü şekilleri ve coğrafi özellikleri oyuna etki edebilecek ve yerine göre değişebilecek.

World Domination Game özelliğinde ise, yukarıda bahsettiğim dünyaya kuşbakışı bakabilme özelliği ile dünya üzerinden belirli bir yeri seçip dünyayı ele geçirmeye çalışıyoruz.

Oyuna savaş haritası sistemi eklenmiş. Bu savaş haritasında oynadığınız yer bölgelere ayrılmış ve siz sınırlar içindeki bölgeye ana binamızı inşa edersek o bölge de bize katılıyor. Bir de bu savaş bölgelerinde bağımsız küçük devletler bulunuyor. Bunlar istenmedikçe size düşman olmuyorlar. Ama teknolojinizi ilerletirken ya da gelişim sürecinizde onların hayatına müdahale edebilme konumuna geldiğinizde bir anda size düşman kesilebiliyorlar.

Oyunda 5 çağ mevcut, bunları açıklamak gerekirsek :
Ancient: M.Ö. yaşamış devletlerin görüldüğü ilk çağ,
Medieval: Temel olarak orta çağ,
Colonial: Coğrafi keşiflerin olduğu çağ, özetle sömürge çağı,
Modern: Bulunduğumuz çağ,
Future: Uzay çağı.

Oyuna eklenen farklı özelliklerden biri ise ülkeleri gruplandırma yöntemidir. Oynanabilir 3 grup vardır, bunlar: batı, ortadoğu ve doğu. Her grubun kendini özgü özellikleri var ve çağa göre bu özelliklerinden yararlanılabilir. Örnek verecek olursak Future, yani uzay çağında batı oyuna çok fazla hakim, buna karşın ortadoğu bu çağda yok denebilecek düzeyde olabiliyor.

Oyunun Artı Özellikleri

 • World Domination yeniliği oyuna farklı bir hava katmış.
 • Grafikleri eski serilere göre daha başarılı.
 • Gruplandırma sistemi gayet başarılı.

  Oyunun Eksi Özellikleri
 • Bilgisayarı çok yavaşlatıyor olması en önemli eksisi, eğer ortalama bir bilgisayara sahipseniz bence indirmeye kalkmayın.
 • Tasarım çok kötü.
 • Empire Earth II`ye göre çok fazla yenilik yapılmamış.
 • Bazı birimler gerçekten kötü tasarlanmış.

  Minimum Sistem Gereksinimleri
 • 1.7 GHz Intel Pentium 4 işlemci
 • 512 MB hafıza (RAM)
 • NVIDIA GeForce 6000 dizisi veya DirectX 9.0c uyumlu 128 MB 3D donanımsal T&L ve tarayıcı modeli (shader model) 2.0 veya daha fazlası destekli eşdeğer ekran kartı
 • 6.5 GB sabit disk alanı
Empire Earth III, Empire Earth III, Oyun indir, Strateji oyunu,
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
Empire Earth III
SEÇME PROGRAMLAR