KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 10
Ana Sayfa » Linux » Oyun - Eğlence » FlightGear [Linux]

Sürüm : 1.9.0 Boyutu : 239 Mb Kullanım İzni : Full Sürüm Dili : Ingilizce Platform : Linux Üretici Firma : : Curtis L. Olson Eklenme Tarihi : 10-04-2009
PROGRAM HAKKINDA

FlightGear açık kaynak kodlu uçuş benzetimidir (simülasyonu). Birçok işletim sisteminde çalıştığı gibi Linux üzerinde normal donanımlarla dahi kolayca oynanabilir.
Oyun içerisinde çeşitli uçak modelleri seçmeniz mümkün. Oyundaki senaryo ve oyun veritabanındaki birçok bilgi gerçek dünyadaki ile aynıdır. Oyunun bir özelliği de bilgisayarın saatine göre gökyüzü ayarlaması yapabilmesi. Mesela Ağustos ayında yıldızların, gezegenlerin, ayın yerleşimini gerçek hayattaki gibi tam olarak yerleştirmesidir.

Donanım gereksinimleri ve oyun hakkında üreticinin görüşü şu şekilde:
"FlightGear gerçekçi bir uçuş benzetimidir. Amacımız satıcı raflardaki uçuş benzetim oyunları ile yarışmak, donanım gereksinimi yüksek grafiksel oyunlar yapmak değil.
Yaklaşık 500$-1000$’lık bilgisayarlarla rahatça oynanabilir. Sadece 3000$ üzeri bilgisayar yapılandırmasıyla oynan uçuş oyunları gibi değildir. Paranızı boşa harcamayınız :-) ."

Ayrıca oyunun Ağ üzerinden oynama özelliğinin yanı sıra esnek, yapılandırılabilir özelliklere sahiptir.

Yenilikler:
# Yeni Uçak modelleri
# 3 Boyutlu bulut ve gökyüzü efektleri
# Hacimsel gölgelendirme
# Google Map tabanlı, internet üzerinden sunucu durumları kontrolleri ile multiplayer oyun kodları yenilendi.
# Kullanıcı arayüzü yeniden tasarlandı
# Birçok hata giderildi.

indireceğiniz .tgz paket Linux için olan kararlı sürümüdür. Ayrıca bunu yüklemeniz ve OpenAL 3D Ses Kütüphanesi`ni indirmeniz gerekmektedir.

linux için FlightGear, FlightGear oyna, linux FlightGear yükle, bedava indir, FlightGear indir, bedava FlightGear linux yükle
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ: