KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 7
Ana Sayfa » İnternet » Tarayıcı » Google Chrome Portable

Sürüm : 9.0.597.94 Boyutu : 1.4 Mb Kullanım İzni : Ücretsiz / Tam Sürüm Dili : Ingilizce Platform : Windows 2000/2003/XP/Vista/7 Üretici Firma : : Dan Bugglin & Google Eklenme Tarihi : 14-02-2011
PROGRAM HAKKINDA

Google Chrome Portable Program Hakkında
Google tarafından Mozilla ve Explorer`a rakip olarak geliştirilen ve ücretsiz olarak dağıtılan Google Chrome internet tarayıcısının taşınabilir (portable) sürümüdür. Bu sürüm kurulum gerektirmeden kullanım imkanı sunmaktadır.

Genel Bakış:

Hız
Chrome, mümkün olan her yönden hızlı olacak şekilde tasarlanmıştır: Masaüstünüzden hızlı bir şekilde başlatılır, web sayfalarını hemen yükler ve karmaşık web uygulamalarını hızla çalıştırır.

Chrome, WebKit açık kaynaklı görüntüleme motoru tarafından desteklenir ve web sayfalarını anında yükler.

Chrome`un temelinde, karmaşık web uygulamalarını ışık hızında çalıştırmak üzere oluşturduğumuz daha güçlü bir JavaScript motoru olan V8 bulunmaktadır.

Çok amaçlı adres çubuğu olarak bilinen, Chrome`un birleşik arama ve adres çubuğuna hem arayacağınız kelimeleri hem de web adreslerini yazabilirsiniz.
Birkaç harf yazdığınızda aradığınız şeyi getirmeye yardımcı olan otomatik tamamlama işlevinin yanı sıra Çok amaçlı adres çubuğu, siz yazarken aramalara ve web adreslerine ilişkin öneriler sağlar.

Basitlik
Chrome`un tarayıcı penceresi kullanışlı, temiz ve sadedir. Chrome, ayrıca, verimlilik ve kullanım kolaylığı için tasarlanmış özelliklere de sahiptir. Örneğin, aynı kutudan arama yapıp gezinebilir ve sekmeleri ayarlama işlemini istediğiniz gibi, hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Güvenlik
Chrome, web üzerinde daha güvenli olmanızı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bunun için kötü amaçlı yazılımlara ve kimlik avına karşı yerleşik koruma, en son güvenlik güncellemelerini içerecek şekilde tarayıcının güncel durumda olduğundan emin olmanızı sağlayan otomatik güncellemeler ve diğer pek çok özellik sunar.

Chrome, kötü amaçlı yazılım veya kimlik avı içerdiğinden şüphe edilen bir siteyi ziyaret etmenizden önce bir uyarı mesajı görüntüler.

Kimlik avı saldırısı, bir kişinin genellikle sahte bir web sitesi üzerinden kendisini başka bir kişi olarak gösterip sizi kişisel veya diğer hassas bilgilerinizi kendisine vermesi için kandırmasıdır. Diğer yandan, kötü amaçlı yazılımlar, genellikle sizin bilginiz dışında makinenize yüklenen ve bilgisayarınıza zarar vermek veya bilgisayarınızdan bilgi çalmak için tasarlanmış yazılımlardır.

Chrome`da etkinleştirilen Güvenli Tarama teknolojisi sayesinde, web`e göz atarken kimlik avı veya kötü amaçlı yazılım içerdiğinden şüphelenilen bir web sitesi ile karşılaştığınızda, aşağıdakine benzer bir uyarı sayfası görürsünüz.

Güvenlik
Korumalı alan, kötü amaçlı yazılımların kendilerini bilgisayarınıza yüklemelerini veya bir sekmede yapılan işlemleri diğer sekmeleri etkilemek amacıyla kullanmalarını önlemeye yardımcı olur. Korumalı alan, bilgisayarınıza sizden habersiz program yerleştirmeye, web etkinliklerinizi izlemeye veya sabit disk sürücünüzden özel bilgileri çalmaya çalışan kötü amaçlı web sitelerine karşı koruma sağlayarak tarayıcınıza ek bir koruma katmanı ekler.

Chrome, en son güvenlik güncellemeleriyle korunduğunuzdan emin olmak için her zaman güncelliğini korumak amacıyla güncellemeleri düzenli olarak denetler. Güncelleme denetimi, Chrome sürümünüzün sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan, otomatik olarak en yeni güvenlik özellikleri ve düzeltmelerle güncellenmesini sağlar.

Gizli mod
Ziyaret ettiğiniz web sitelerinin ve indirdiğiniz dosyaların tarama ve indirme geçmişinize kaydedilmesini istemiyorsanız, web`de gizli modda gezinin. Buna ek olarak, gizli moddayken oluşturulan çerezler, gizli pencereyi kapattıktan sonra silinir.
Gizlilik tercihleri
Chrome ile ilgili gizlilik tercihlerinizin tamamını, Gelişmiş Seçenekler sekmesinin üst kısmında bulunan Gizlilik bölümünün altındaki Seçenekler iletişim kutusundan denetleyebilirsiniz.

Gizlilik tercihleri
İndirme ile ilgili önemli Lütfen Dikkat: 1 Mb`lık dosya Google Chrome tarayıcısının taşınabilir sürümünü indirmenize yardımcı olacak araçtır. İndirme işlemi esnasında internet bağlantınızın olması gerekmektedir.

kurulumsuz chrome indir, google explorer indir, Google Chrome Portable
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ: