KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 0
Ana Sayfa » Linux » Oyun - Eğlence » Hakimiyet oyunu

Sürüm : 1.01 Boyutu : 39.8 Mb Kullanım İzni : Özellik Kısıtlamalı / DeMo Dili : Ingilizce Platform : Linux Üretici Firma : : Sillysoft Games Eklenme Tarihi : 10-09-2009
PROGRAM HAKKINDA

Lux Delux, evrensel hakimiyet oyunudur. Bu strateji oyununun temeli de basit. Ordunuzu kontrol ederek harita üzerindeki ülkeleri fethetmelisiniz. Bir yerden başlayıp tüm dünyayı kontrolünüz altına alabilirsiniz. Hakimiyet ve kontrol sizin olur.

Oyun 400 farklı haritayla birlikte geliyor. Tarihsel, geometrik, coğrafik ve fantastik ayarlarda oynayabilirsiniz. Aldığınız yerleri haritanıza ekleyebilirsiniz.

Tüm oyunlarda olduğu gibi kolaydan başlayıp ilerledikçe daha zorlu aşamalara geçersiniz. Tek başınıza ya da 11 farklı bilgisayara karşı oynayabilirsiniz.

Lux Delux`u ayrıca internet üzerinden de oynayabilirsiniz. Bu sayede çevrimiçi olarak çok oyuncu yapısı içinde oynayıp, çok iyi derece yaptığınızda oyunun internet sitesine adınızı yazdırabilirsiniz. Oyunun internet sitesinde bulunan forum kısmına girerek gerekli bilgileri ve ayrıca çevrimiçi çok oyuncu için katılım da isteyebilirsiniz.

Harita editörünü kullanarak siz de harita oluşturabilirsiniz. Riski, macerayı ve oyunu seviyorsanız Lux Delux`u deneyebilirsiniz.

[Eğer bir güvenlik duvarı programı kullanıyorsanız, bu programın intenete çıkışına izin vermelisiniz.]

Oyunun ana ayar penceresi içinde harita seçimi yapabilir (Roma İmp., klasik, Şoğun, Avrupa gibi), oyun için başlangıç koordinatları belirleyebilir (haritanın başlangıç senaryosunu kullan, rastgele ülke gibi), ordu seçimi yapabilir (eşit ordu, rastgele ülke, yerleşik ordu, rastgele ordu, seçili ülke, eşit ordu gibi), oyuncu seçimi yapabilirsiniz.

Eğer `ağ seçenekleri` kısmından `başka oyuncularda katılabilir`i işaretlerseniz küçük bir internet sayfası açılıp kayıt olmanızı isteyen bir pencere gelir ve `şimdi kayıt ol` tuşuna tıkladığınızda üreticinin sitesine gidip kayıt kodu satın almanız gerektiğine dair bir pencere açılıp buradan lisans satın alabilirsiniz. Oyunu satın aldığınızda daha fazla içeriğe sahip olup ve çeşitli eklentiler indirebilirsiniz.

Gerekli ayarları yaptıktan sonra `oyunu başlat`a tıkladığınızda ülkeleri fethetmeye ve dünya hakimiyeti kurmaya başlayabilirsiniz.

Oyunun `Dosya` menüsünden `tercihler`e tıkladığınızda oyun için çeşitli efektler kurabilirsiniz. Örneğin, patlamalar başlığı altında normal, az, çok ve nükleer gibi. Ayrıca yine bu menü içinden oyunun durumuna göre çeşitli ses efektleri kurabilir ve kazanma mesajları yazabilirsiniz. Radyo menüsüden de çevrimiçi kayıtlı adyoları dinleyebilirsiniz.

Oyunun Linux haricinde Macintosh ve Windows sürümleri de mevcuttur.

Oyunun tüm özelliklerinden yararlanabilmek için satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise 24.95$`dır.

Lux Delux (Linux), hakimiyet oyunu, oyun, süper oyun
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ: