KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 8
Ana Sayfa » Oyun » Eski Oyunlar » Jazz Jackrabbit 2

Sürüm : 1.20 s Boyutu : 10.5 Mb Kullanım İzni : Süre Kısıtlamalı Dili : Ingilizce Platform : Windows 95/98/XP Üretici Firma : : Epic MegaGames Eklenme Tarihi : 20-04-2009
PROGRAM HAKKINDA

Jazz JackRabbit 2, Epic Games tarafından üretilen, 1998 yapımı güzel bir platform oyunudur. Bu oyunda çeşitli silahlarla karşımıza çıkan düşmanları etkisiz hale getirmemiz gerekiyor. Kullanabileceğimiz iki karakter var. Bunlar yeşil tavşan Jazz ve onun küçük kardeşi Spaz. Hikaye Jazz ve onun azılı düşmanı Devan Shell arasında geçiyor: Devan Shell, çok gizemli bir zaman makinesi inşaa eder ve Carrotus gezegenini yok etmek için geçmişe yolculuk yapar. Jazz ve Spaz, Devan`ın şeytani planlarını engellemek için zaman kapısıyla onun peşine düşerler. Eğer başarısız olurlarsa belki asla doğmayacaklar! Başka bir hikayeye göre Devan Shell, Jazz`ın evleneceği Eva Earlong`un evlilik yüzüğünü çalar ve yüzükle birlikte geçmişe gider. Yüzük olmadan Jazz`ın Eva ile evlenmesi mümkün değildir.

Oyun tek kişilik veya çok kişilik oynanabiliyor. 6 bölümden 5 tanesi kapalı (kısıtlanmış), sadece "Shareware Demo" isimli bölümü oynayabiliyoruz. Bu bölüm 3 parçadan oluşuyor ve son parçadaki patron canavar ölünce oyun bitiyor. Yol boyunca değişik yaratıklarla karşılaşıyoruz. Yol kenarındaki tabelalar, yanında durunca oyun hakkında bazı bilgiler veriyor. İşte size oyun hakkında birkaç ipucu :

 • Topladığınız havuçlar enerjinizi artırır.
 • Kontrol noktaları kaldığınız yeri kaydeder. Eğer canınızı kaybederseniz buradan başlarsınız.
 • Kilitli hediye bölümleri açmak için madeni paraları toplamanız gerekiyor.

  Karakter Özellikleri

  İlk olarak Jazz`dan bahsedelim: Jazz kulaklarını pervane gibi kullanarak havada kalma özelliğine sahiptir. Tabii ki yoruluncaya kadar, bir süre sonra aşağıya düşüyor. Diğer bir özelliği de shoryukene benzer bir şekilde yukarıya sıçraması. Bu şekilde normal sıçramadan biraz daha yukarıya çıkıyor. Ayrıca bu sıçrayış saldırı niteliği taşıyor. Spaz`a gelince, havada ikinci bir sıçrayış yaparak normalden daha yükseğe çıkabiliyor. Yükseklik olarak avantaj gibi gözükse de Jazz ile kıyaslandığında hemen hemen aynı seviyede oluyor. Spaz`ın bir başka özelliği de kayarak saldırı yapması. Önüne çıkan canavarları bu şekilde öldürebiliyor ve sonunda yerle temas halindeyse sıçrayarak hareketi bitiriyor.

  Çok Oyunculu Bölümler

  Party Mode`da arkadaşlarınızla yada internet üzerinden yabancı oyuncularla oynayabilirsiniz. Çok oyunculu bölümlerde genellikle özel bölümler oynanıyor ve canavar bulunmuyor. 1 klavyeden 2 oyuncu oynayabiliyor. "options/controls" bölümünden kontrol tuşlarını ayarlamak mümkün. Ayrıca ekranın bölünmesi ve her oyuncunun kendi ekranından oyunu takip etmesi güzel bir özellik. Toplam 5 tane oyun çeşidi var. Shareware sürümünde içlerinden sadece Treasure Hunt`ı oynayabiliyoruz. Oyun içerikleri şöyle:

  1.- Cooperative
  Standart oyun bölümlerini takım olarak bitirmeye çalışıyoruz. Bölümün bitmesi için herhangi bir oyuncunun çıkışa ulaşması yeterlidir.

  2.- Battle
  Bu oyunda, farklı noktalardan başlayan oyuncular birbiriyle savaşıyor. Amaç rakipleri yok etmek! Oyunun bitmesi için gerekli öldürme sayısına ulaşmanız lazım. Oyun kurulurken bu sayı ayarlanabiliyor.

  3.- Race
  Bu oyunda hızlı olmak gerekiyor. Kazanmak için bölümü diğerlerinden daha önce bitirmelisiniz. Son turu önde kapatan yarışı kazanıyor.

  4.- Treasure Hunt
  Oyunun amacı 100 değerli taşı daha kısa zamanda toplamaktır. Değerli taşlar toplanınca, oyunun bitmesi için çıkışa gitmek gerekiyor. Kırmızı taş 1, yeşil taş 5 ve mavi taş 10 değerindedir.
  ** Standart oyun esnasında 100 taş toplarsanız fazladan 1 hak kazanırsınız.

  5.- Capture The Flag
  Düşman üssündeki rakip bayrağı kendi üssünüze taşımanız gerekiyor. Gerekli sayıda bayrak alan takım oyunu kazanır.

  Oyunda 6 Dil desteği mevcut, ancak ne yazık ki Türkçe desteklenmiyor.

  Minimum Sistem Gereksinimleri
 • 90 MHz Pentium işlemci
 • Microsoft Windows 95
 • 16Mb RAM, (32Mb önerilen)
 • DirectDraw destekli ekran kartı
 • İnterneten oynamak için 28.8K faks modem
 • Yerel ağ için IPX ağ kartı

  29.99 $ fiyatında tam sürümünü alırsanız 12 değişik silah ve 4 özel kalkan kullanabilirsiniz. Ayrıca kapalı olan 5 single player bölümü ve 4 parti modu açılır. Oyunu aldığınızda "The Jazz Creation Station!!" isimli bölüm düzenleyici de birlikte geliyor.
Jazz Jackrabbit 2, tavşan oyunu, tavşan oyunu indir, tavşan oyunu oyna, Jazz Jackrabbit 2 indir, full Jazz Jackrabbit 2 indir, Jazz Jackrabbit 2 dos oyunu, Jazz Jackrabbit 2 free downlad
bahar 27.06.2011 - 04:56 ayy ben çoq seviom bu oyunuuuuuu
dsds 26.01.2011 - 03:43
senem 02.01.2011 - 00:26 evet bu oyunu oynayanlar her zaman bu oynu oynarlar
çlgn kısss 09.10.2010 - 07:26 bu oyunu seviorm bide full olsa
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
Jazz Jackrabbit 2
SEÇME PROGRAMLAR