KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 18
Ana Sayfa » Güvenlik » Çeşitli » Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS)

Sürüm : 7 Sürümleri İçin Boyutu : 3.21 Mb Kullanım İzni : Ücretsiz / Tam Sürüm Dili : Türkçe Platform : Windows Tümü Üretici Firma : : Mustafa Akdoğan & bosluk Eklenme Tarihi : 18-03-2008
PROGRAM HAKKINDA

Lütfen bu program açıklamamızı tamamen okuyunuz, zira aşağıda yama dosyasını yüklemeden önce mutlaka uygulamanız gereken bazı adımlardan bahsedilmiştir

Uzunca süredir özellikle Beta sürümleri ile iyi bir çıkış yapan Kaspersky`nin en büyük eksiği, Türkçe desteği barındırmıyor olması idi. Ne yazık ki mevcut yamalar sadece bir önceki kararlı sürümlerde düzgün çalışabildikleri için, sitemizde de yayınlama imkanını bulamıyorduk.

Nihayet Mustafa Akdoğan ve sitemiz editörlerinden bosluk tarafından hazırlanan bu Türkçe dil yamasını denedik, ve gerçekten de özenle hazırlandığını, mevcut tüm kararlı ve beta sürümler ile de düzgün çalıştığını görüp siz değerli ziyaretçilerimizin kullanımına sunabildik. Yama Dosyası tüm 7 sürümlü Kaspersky Antivirüs ve Kaspersky Internet Security yazılımlarında kullanılabiliyor. Biz denemelerimizi tüm çıkan betalar ve kararlı olan en son 7 sürümlü Kaspersky Antivirüs ve Kaspersky Internet Security programları ile yaptık. Herhangi bir problem olmadan Türkçe`ye dönüştürme işlemini gerçekleştirebildik.

7 sürümlü yamada neler yeni?

 • indir.com editörlerinden bosluk tarafından eski sürümdeki tüm eksiklikler giderildi ve yeni 7 sürümüne (şu anda geçerli en son sürüm olan 7.0.1.325) tam olarak uygulandı
 • 7 sürümlü Türkçe yamanın tüm satırları tek tek kontrol edildi, ziyaretçilerimizin de önerileri doğrultusunda tüm yazım hataları/eksiklikler tamamen giderildi
 • Eski Beta ve Stabil 7 sürümleri için de ek resimler ve çeviri metinleri eklendi (7 sürümlü TÜM Kaspersky yazılımları ile uyumlu durumda)
 • Görüntülenmeyen tüm tablolar ve kutular düzeltildi
 • Birçok hatalı uyarı düzeltildi (Ancak orjinal dil dosyalarının Türkçe ile tam uyumlu olarak hazırlanmamasından dolayı bazı uyarılar hala hatalı gözükebilirler. Bu tip durumlarla karşılaştığınızda lütfen hata penceresinin ekran görüntüsünü alıp bize gönderiniz. Böylelikle düzgün görüntülenemeyen uyarıları tamamen düzeltme şansını yakalayabileceğiz)
 • Hazır kurulum dosyası tamamlandı.
 • Yardım seçeneği (henüz tam anlamıyla ele alınmadı, ancak oldukça yararlı olacağını düşünüyoruz) ve diğer ek resimler konuldu.
 • Yeni lisans bilgileri eklendi ve lisans uyarıları kısımları tekrar düzenlendi

  İlerideki sürümlerde neler yapılacak?
 • Microsoft Outlook içindeki tuşların tercümelerinin doğru gösterilmesi yapılacak (Büyük bir ihtimalle 7 sürümleri için değil, 8 sürümleri içinde ele alınacak, zira hata tamamen Kaspersky programı içinden kaynaklanıyor)
 • Sağ tuş içerik menüsü tekrar ele alınacak (Kayıt defteri sınırlamalarından dolayı şimdilik bu kısmı gerçekleştiremiyoruz)
 • Eğer kalmışsa saat sekmesi uyarılarında olabilecek hatalı çeviriler düzeltilecek (Bu hususta çevirideki eksiklikleri bize bildirmeniz büyük önem arz ediyor)
 • Yardım dosyası güncelleştirmesi ele alınacak (Henüz, sadece Türkçe sürümle gelen yardım dosyasının bir bölümünü düzeltebildik. Umarız yardım dosyasını sizlerin de talebi olursa, ileride tamamen güncelleyebileceğiz)
 • 8 sürümlü Kaspersky çözümlerinin şu ankinden daha tutarlı çalışır uygulamaları yayınlandığında ayrı bir yama dosyası hazırlanacak (Türkçe yamalara karşı ilgisizlik, takdirsizlik, güvensizlik ve ne kadar çabalanırsa çabalanılsın berbat bir Türkçe ile hazırlanmış çevirilerin hemen her yerde önerilmesi yüzünden doğan hayal kırıklığı sebebiyle Kaspersky`nin 8 ve sonrası çevirileri bosluk tarafından hazırlanmayacaktır - Demiştim ama halihazırda programın orjinal Türkçe`sini ve mevcut yamalarını gördüğümde içime sinmediklerini farkettim. Siz değerli ziyaretçilerimiz de alakanızı eksik etmediniz. Uzun süre önce başlayıp ara verdiğim çeviriyi tekrar ele alıyorum, az bir kısım kaldı, çok kısa süre içinde yayınlayıp beğeninize sunacağım efendim. Saygılarımı sunarım...)

  Türkçeleştirme işlemi öncesinde yapılması gerekenler :

  Lütfen alttaki resimlerde belirtilen ayarlamaları resimlerdeki şekilleriyle KURULUMA BAŞLAMADAN ÖNCE gerçekleştiriniz. Böylelikle çeviri yeniliklerini de tam anlamıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Türkçe yamamızı sisteminizden kaldırmak istediğinizde de aynı değişikliği uygulamanız gerekiyor, böylece eski orjinal ayarlarınız ve dosyalarınıza tamamen geri dönebileceksiniz.

  Saat simgesine geliniz Ayarı bu şekilde değiştiriniz
 • Kaspersky Türkçe Yama, Kaspersky 7 türkçe, Kaspersky 7 türkçe yama
  Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
  ADINIZ: MAİL:
  MESAJINIZ:
  Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS)
  SEÇME PROGRAMLAR