KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 12
Ana Sayfa » Araçlar » Sistem Araçları » StartUpLite

Sürüm : 1.07 Boyutu : 199 Kb Kullanım İzni : Ücretsiz / Tam Sürüm Dili : Ingilizce Platform : Windows 2000/2003/XP/Vista Üretici Firma : : Malwarebytes Corporation Eklenme Tarihi : 14-04-2009
PROGRAM HAKKINDA

Bilgisayarınızda bir problem oluştuğunda genellikle bunu bilgisayarınızın bir sonraki açılışında ağırlaşmasından veya farklı şeyler olmasından anlayabiliriz.

Bilgisayarınıza kurduğunuz programlar ve benzeri uygulamalar bilgisayarınız açılırken kendilerine kolaylık sağlamak için açılış komut dosyanıza çeşitli başlangıç kayıt anahtarları eklerler.

Bunlara örnek olarak; Adobe Reader Hızlı Çalıştırma Eklentisinden, Java Güncelleme Kontrolcüsüne, MSN Messenger Başlatıcısına kadar onlarca program sayılabilir.

Bu tip yardımcı programlar zamanla arttıkça bilgisayarınız ağır açılmaya başlar. Normalde bir Windows XP İşletim Sisteminin açılması için önce donanım testi ardından açılış komut dosyasında var olan komutlar uygulanır sonra da kullanıcının kişisel ayarları yüklenir. Donanım testini işletim sisteminin yapısı gereği mecburen beklemek zorundayız.

Fakat yukarıda bahsettiğimiz programların çoğunu başlangıçta çalıştırmasak fazla bir şey kaybetmeyiz. Aksine bazılarını kullanmazsak bilgisayarımızın açılış hızı artar.
Mesela; Adobe Reader Hızlı Çalıştırma ve Java Güncelleme Kontrolcüsünü her açılışta test ettirmek yerine aklımıza geldikçe javanın ve adobenin sitesinden kendimiz de bir tıkla yapabiliriz.

Bazı virüs, solucan, trojan ve benzeri kötü amaçlı yazılımlar da bulaştıkları bilgisayarların açılış komut dosyalarına kendileri için birtakım çalıştırma kodları eklerler.

Malwarebytes Yazılımın oluşturduğu StartUpLite programı bilgisayarımızın açılışında hangi programların veya eklentilerinin çalıştığını kısa bilgilerle beraber bize gösterip, isteğimize göre bu işlevleri kaldırmak, engellemek veya etkisiz kılmamız konusunda bize birkaç tıklama ile yardımcı oluyor.

StartUpLite programını kullanmanız için kurmanıza gerek yoktur.

Sadece Windows`un standart Dosya Aç – Güvenlik Uyarısı`na onay verdikten sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Programın Kulanımı :
Program açıldığında ekrana bilgisayarınızın açılış komut dosyasında kayıtlı olan açılış komutları ve kısa bilgileri içeren program penceresi gelir.
Bu listeden işlem yapmak istediğiniz programların yanlarında bulunan komut butonları ile uygulamak istediğiniz işlevi seçip pencerenin sağ alt köşesinde bulunan Contunie butonuna basınız.
Karşınıza işlemin yapıldığını ve bir sonraki sistem açılışında geçerli olduğunu anlatan İngilizce bir mesaj gelecektir.
Tavsiyemiz bu mesajdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızdır.

Uygulanabilecek İşlemler :
Disable = Devre Dışı Bırak
Remove = Sil/Kaldır
No Action = İşlem Yapma

ÖNEMLİ NOT : Açılış programları listesinde ne olduğundan emin olmadığınız veya anlamadığınız programlar üzerinde işlem yapmamaya özen gösteriniz. Aksi taktirde sisteminizle ilgili sorunlara yol açabilirsiniz.

StartUpLite, full StartUpLite indir, bedava StartUpLite indir, StartUpLite yükle, free StartUpLite download
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
StartUpLite
SEÇME PROGRAMLAR