KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 24
Ana Sayfa » İş - Ofis » Sözlük » Türkçe kullanım kılavuzu

Sürüm : 1.0.0.0 Boyutu : 9 Mb Kullanım İzni : Özellik Kısıtlamalı / DeMo Dili : Türkçe Platform : Windows Tümü Üretici Firma : : Türk Kaşif Yazılım Sistemleri Eklenme Tarihi : 20-08-2008
PROGRAM HAKKINDA

Türk Kaşif Programı; Türkçemizin, günlük konuşmalarımızda daha etkin daha doğru ve daha yerinde kullanımına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.

Program 4 bölümden oluşmuştur:

1- Sözlük : Programın temelini oluşturmuştur. Yaklaşık 64.000 Türkçe kelime ve bu kelimelere karşılık gelen 94.000 civarındaki anlamı içeren zengin bir veritabanına sahiptir.

İster bir web sayfası olsun, ister Microsoft Word veya başka herhangi bir doküman olsun içerisinde anlamını bilmediğiniz kelimelerin açıklamasını öğrenmek artık çok kolay.... Yapmanız gereken farenizin imlecini ilgili kelimenin üstüne getirip sizin belirlediğiniz tuş kombinasyonunu kullanmak. Ne büyük kolaylık!

2- Bin Kelime Bin İşlem : TRT `nin ömrü çeyrek yüzyılı aşan yarışma programı olan Bir Kelime Bir İşlem`in bir benzeri. Rastgele üretilen kelime ve işlem sorularının mümkün olan bütün çözümlerini sunabilmektedir.

3- Parola-Passa : Özel televizyonlarda yayınlanan Passaparola Yarışma programının bir benzeri olan bu bölümde; sözlük veritabanında yer alan kelimelerin, harf çemberinde belirlenen harflere uygun soruya göre cevaplanması mantığına dayanmaktadır. Soru olarak gelmesini istemediğiniz kelimeleri programın Sözlük bölümünde ayarlamanız mümkün kılınmıştır.

4- Bulmaca Asistanı : Bu bölüm Kare Bulmaca meraklıları için tasarlanmıştır.

1- Anlamdan kelimeye ulaşabilme;
2- Harflerden kelimeye ulaşabilme, olmak üzere iki türlü arama yöntemi bulunmaktadır.

Türk Kaşif, türkçe kullanım kılavuzu, dogru türkçe, türkçe sözlük, diksiyon programı, türkçe klavuz
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
Türkçe kullanım kılavuzu
SEÇME PROGRAMLAR