KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 13
Ana Sayfa » Oyun » Zeka » The Lost Vikings

Sürüm : 1.0 Boyutu : 1.21 Mb Kullanım İzni : Ücretsiz / Tam Sürüm Dili : Ingilizce Platform : Windows Tümü Üretici Firma : : Silicon & Synapse, Interplay Eklenme Tarihi : 26-09-2009
PROGRAM HAKKINDA

The Lost Vikings, şimdiye kadar pek de alışık olmadığınız türden bir platform yani ilerlemeli tarzda bir oyundur.

Oyunun Konusu:

Köylerinde kendi hallerinde normal bir şekilde günlük yaşamını sürdüren farklı yeteneklerdeki birbirlerine çok bağlı 3 vikingli arkadaş, bir gece hiç beklemedikleri bir zamanda uzaylılar tarafından kaçırılır. Uzaylıların getirdikleri yer tam bir bulmaca gibi gizemli bir yapıdadır. Buradan çıkmak için kendi aralarında bir plan yaparlar. Bu planı uygulamaya koyup, kaçmaları için birbirlerinin yeteneklerine ihtiyaçları vardır. Oyunumuz böylelikle başlamış olur.

Oyundaki Amacımız:

Oyundaki mantık oldukça basit, 3 farklı özelliklerdeki kahramanın bu yeteneklerini kullanarak onları sağ olarak bölüm çıkışlarına ulaştırabilmek.

Kahramanların Özellikleri:

- İlk kahramanımız cesur bir savaşçıdır. Elinde kılıç, sırtında okları vardır. Her türlü düşmanla savaşabilme yeteneğine sahiptir. Ok yardımıyla diğer arkadaşlarının yaklaşamadığı düğmelere basabilmektedir. Fakat kendisini koruması için dostlarına ihtiyacı vardır.

- İkinci kahramanımızın en büyük kozu hızı ve gücüdür. Eliyle nesneleri ittirebilir, yükseklere zıplayabilir, koşabilir ve koşarken kafasındaki miğfer ile duvarları yıkabilmektedir.

- Üçüncü kahramanımız ise elindeki kalkan ile arkadaşlarını ve kendini koruyabilir, yüksek yerlerden atlarken kalkanını çevirip, paraşüt olarak kullanabilmektedir. Ayrıca kalkanının üzerinde arkadaşlarını taşıyabilmektedir.

Oynama Şekli:

Karakterlerimizi yön tuşlarıyla hareket ettiriyoruz. "Space(Boşluk)" tuşu ile 1. yeteneklerini, Sağ veya Sol yön tuşlarından birini basılı tutarak "Sol CTRL" tuşu ile de 2. yeteneklerini kullanmalarını sağlıyoruz.
Kahramanımızı değiştirmek için, Sağ veya Sol yön tuşlarından birini basılı tutarak Enter`e basıyoruz.

Bütün bunların dışında ekranımızın en üst kısmında kahramanlara ait nesneleri göreceksiniz. Bunlara "Enter" tuşu ile ulaşabilirsiniz. Örneğin elma şeklindeki nesneyi kullanarak o kahramanın enerjisini arttırabilirsiniz.

NOT: Mevcut tuş dizilimini kendinize göre ayarlamak için; Options>Set Config>Controllers`e girin. Port1 den 6 Btn Pad`ı seçiniz. Define tuşuna tıklayınız ve gerekli düzenlemeyi rahat kullanmanızı sağlayacak şekilde yapınız.

Oyuna Genel Bakış:

The Lost Vikings; Grafik olarak 1993 yılında yapılan bir oyuna göre gözleri hiç yormayan cıvıl cıvıl renklerle donatılmış olduğunu görüyoruz. Ayrıca kulağa çok hoş gelen ve oyuncuyu asla sıkmayan müzikler de oyunun diğer bir artısı sayılabilir.

Sonuç olarak...

Sürükleyici bir senaryoya sahip, ücretsiz ve düşük boyutlu olan bu oyunu oynadığınızda eminim ki çok zevk alacaksınız. Hatta öyle ki alışkanlık dahi yapacaktır. Denemenizde fayda olacağına inanıyorum, pişman olmayacaksınız. Hepinize iyi oyunlar diliyorum...

Oyun, Zeka, bedava The Lost Vikings indir oyna, uzay, vikingli
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
The Lost Vikings
SEÇME PROGRAMLAR