KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 0
Ana Sayfa » Oyun » Zeka » TIKTAKTIX

Sürüm : 1.1.0 Boyutu : 1.6 Mb Kullanım İzni : Ücretsiz / Tam Sürüm Dili : Türkçe Platform : Windows 95/98/Me/NT/2000/2003/XP Üretici Firma : : CebirX Yazılım Eklenme Tarihi : 05-043-2009
PROGRAM HAKKINDA

TIKTAKTIX, klasik Tic Tac Toe (OXO) oyununa zaman boyutunu ve İnsan-Benzeri Yapay Zekayı ekleyerek yeni bir açılım yapıyor. 3x3`lük tahtada oynanan bir oyun kendini tekrar etmeksizin ne kadar zaman keyifle oynanabilir? sorusuna TIKTAKTIX`in iyi bir yanıt olduğunu düşünüyoruz.

Bu sonuca ulaşmak için işe, en kolay seviyede bile insan rakibin yaptığı hataları değerlendirebilen, Usta seviyesindeyse yenilmez olan Rekabetçi bir Yapay Zeka yaratmakla başladık. Ardından, YZ-İnsan mücadelesine zaman boyutunu ekledik. Ve son olarak da, önceki maçlarınızın toplam sonuçlarını ve en iyi rekorlarınızı İstatistikler Tablosunda topladık.

TIKTAKTIX`in büyüklerin en çok oynayacağı solitaire oyunlarından biri ve çocuklar için de eğlenceli olduğu kadar eğitici bir oyun aradığınızda ilk hatırlanacak yazılımlardan biri olacağına inanıyoruz.

* İNSAN/YAPAY ZEKA MODU: 4 değişik seviyeli Yapay Zeka (Kolay, Normal, Güçlü, Usta).

* YZ/YZ MODU: Öğrenme amaçlı da kullanılabilecek ve dört YZ seviyesinin birbiriyle oynayabildiği oyun tipi.

* ANALİZ MODU: Her iki taraf için de sizin oynayabildiğiniz pozisyon analizi yapmanizi sağlayan oyun tipi.

* MAÇ REKABETİ: Birbirinden bağımsız tek oyunların ötesinde, 100`e kadar oyundan oluşan maçlar yapabilme özelliği.

* İSTATİSTİK TABLOSU: Yapay Zekaya karşı oynadığınız maçların sonuçlarını Genel Toplam ve Rekorlarınız olarak kaydedildiği bölüm.

* KRONOMETRE: Maç süresinin kaç saniye olduğunu ölçme ve daha önce elde ettiğiniz bir skorla aynı sonucu daha iyi bir zamanda elde etmeniz durumunda da rekor kırma imkanı.

* "ZEKİ" YAPAY ZEKA: Belki mevcut rekorunuzu kırmak için hızla oynarken yapılan bir hatada, YZ en kolay seviyede bile olsa sizi yenebilmekte, yani kolay seviye tamamıyla rasgele hamleler yapmak anlamına gelmemektedir. Ya da örneğin Güçlü YZ`yı 5-0 yendikten sonra, bir başka maçta daha yüksek bir skor elde etmek için aldığınız riskler sizi 0-6`lik daha kötü bir yenilgiye bile götürebilmektedir.

* USTA SEVİYESİ: Usta modu yenilmez olduğu gibi rakibinin yapacağı en küçük hatayı dahi kazançla sonuçlandırabilen bir seviyedir. Dolayısıyla bu seviye, kazanç ya da kayıp pozisyonlarını öğrenmek için de kullanılabilir.

* HAMLE GERİ ALMAK: Yapay Zeka ile oynarken hamle geri alabilirsiniz. Bu durumda İstatistik Tablosuna kayıt seçeneği kendiliğinden iptal edilmektedir.

* HİLE ÖNLEME: Sizin bilgisayarınızda bir başkası TİKTAKTİX oynarken, Yapay Zekanın seviyesini (ya da maç oyunları miktarını) değiştirerek rekor kırmasını önlemek için düşünülmüştür. Bu tür değişikliklere program izin vermekte fakat İstatistikler Tablosuna kaydet seçeneğini de otomatik olarak kapatmaktadır.

* RENK ÖLÇEĞİ : Sarıdan Kırmızıya Yapay Zeka için ve Açık Maviden Koyu Maviye İnsan oyuncu için. Yapay Zekanın her seviyesine karşı kazandıkça sizin güç seviyenizi belirten renkler de koyu maviye doğru değişecektir.

* SES: Açık ya da kapalı tutulabilen hamle yapma sesleri.

Bizim üretir ve oynarken aldığımız keyfi almanız ve TIKTAKTIX`le eğlenmeniz dileğiyle gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Lütfen TİKTAKTİX hakkındaki tüm soru, yorum ve önerilerinizi, ayrıca bulduğunuz hataları internet sitemizdeki iletişim bölümümüze bildiriniz.

zeka oyunu, zeka oyunu indir, zeka oyunu yükle, TIKTAKTIX indir, full TIKTAKTIX indir
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
TIKTAKTIX
SEÇME PROGRAMLAR