KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 0
Ana Sayfa » Linux » Oyun - Eğlence » Warsow (Linux)

Sürüm : 0.42 Boyutu : 184 Mb Kullanım İzni : Full Sürüm Dili : Ingilizce Platform : Linux X11/Konsol Üretici Firma : : Warsow Eklenme Tarihi : 12-09-2009
PROGRAM HAKKINDA

FPS (First Person Shooter) yani birincil kişinin gözünden oynanan oyunlardan hoşlanıyorsanız (Örn. Quake, Half Life, Doom gibi) kaçırmamanız gereken popülaritesi hayli yüksek olan bir oyun daha. Quake 2 hayranı olan bir grup tarafından üretilen Warsow, yine Quake 2 grafik motoru kullanılarak, çizgi film tarzı çizimler ile ortaya çıkartılmış. Fps tarzında hazırlanan bu oyunda elimizdeki çeşitli silahlarla yaratık avına başlıyoruz. Oyunda uzmanlaştıkça karakterimize ekstra hareketler yaptırmamız da mümkün hale geliyor. Ücretsiz olarak dağıtılan bu oyun her ne kadar ülkemizde pek adı duyulmamış olsa da yurtdışında binlerce fanatik hayran kitlesi, klanlanmış versiyonları, blog ve araştırma arşivleri ile Warsow turnuva yarışmaları düzenlenmektedir.

Oyuna girdiğinizde basit bir menü seçenekleri sizi bekliyor olacak. Ya oyundaki botlarla ya da internet serverleri üzerindeki arkadaşlarınızla oynamak durumundasınız. Single Player yani tek kişilik oyun olarak ilerleme şansınız maalesef bulunmamaktadır. Buna rağmen Warsow için Avrupa ve Japonya`da birçok turnuvalar düzenlenmektedir.

Seçeceğiniz 7 silah ile birlikte bomba opsiyonları da oyun senaryosu içerisinde mevcuttur. Silahların alt ve üstündeki sayılara gelirsek, her silahın 2 ayrı mermi türü var. İlk parti olan mermiler, daha çok hasar veren, daha çok alanı kapsayan vs. özelliklerde olurken, bu ilk parti mermi bitince devreye giren yedek mermilerse, ek özelliklerden yoksun bir biçimde karşımıza çıkıyor. Oyuna ilk başladığınızda pek de kolay olmadığını göreceksiniz. Fakat 1 saatlik süre çerçevesinde baya bir şekilde ısınıp, alıştığınızı farkedeksiniz.

Oyuna grafik ve ses efektleri olarak baktığınızda gerçekten tatmin edici bir sonuçla karşılaşacaksınız.

Sonuç olarak, Hayatınızda bir kez dahi FPS tarzı oyun oynadığınızda bu oyunu da rahatlıkla kavrayabileceğiniz muhakkaktır. Başarılar dileriz.

Oyun ile ilgili Vidyolar:
http://www.youtube.com/watch?v=8Um5-ykMYI8
http://www.ozgurlukicin.com/video/warsow/

Warsow (Linux), süper oyun , oyun indir
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ: