KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 22
Ana Sayfa » İnternet » Sohbet - İletişim » Windows Live Messenger (Türkçe)

Sürüm : 2009 Yapı 14.0.8060 Boyutu : 1.10 Mb Kullanım İzni : Ücretsiz / Tam Sürüm Dili : Türkçe Platform : Windows XP/Vista Üretici Firma : : Microsoft Corporation Eklenme Tarihi : 28-03-2009
PROGRAM HAKKINDA


Dünyanın en çok kullanılan ve artık bilgisayarların olmazsa olmaz programlarından biri olan anında mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger (WLM) yeni sürümü ile karşınızda.

İndireceğiniz dosya bir paket yükleyicisidir ve Messenger`ı istediğiniz eklentileriyle birlikte internet üzerinden indiriyor. Seçtiğiniz eklentilere bağlı olarak indirilen boyut 35-130 MB arasında değişebiliyor. Bu yükleyici bilgisayarınızdaki mevcut Messenger sürümünü ve bileşenlerini denetliyor ve daha yeni bir sürümü çıkmışsa gerekli dosyaları internetten indirerek bilgisayarınızdaki sürümü güncelliyor.


Yükleyici ile, Messenger dışında Writer (blog için içerik hazırlayıcı), Mail (e-posta yazılımı), Toolbar (IE için arama çubuğu) ve Fotoğraf Galerisi (fotoğraf ve videolarınızı düzenlemek için) eklentilerini isteğinize bağlı olarak yükleyebiliyorsunuz.

Messenger`ın kullanımını uzun uzun anlatmaya gerek yok. Artık bir bilgisayarın demirbaş yazılımı haline geldiği ve internete en çok kullanılan iletişim aracı olduğu için kullanımını ve temel özelliklerini biliyorsunuz.

Yazılımın temel özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

 

 • Arkadaş listenizde gruplar oluşturabilir, listenizi gruplara göre veya çevrimiçi/çevrimdışı olma durumlarına göre sıralayabilirsiniz.

   
 • Listenizde ekli olan kişilerle yazışabilir, web kamerası aracılığıyla birbirinizi görebilir, sesli arama sayesinde de aynı zamanda birbirinizle konuşabilirsiniz.

   
 • Listenizdeki kişilerin durumlarını görebilir, Messenger`a girdiklerinde (çevrimiçi hale geldiklerinde) onlarla yazışabilir veya çevrimdışı olsalar bile mesaj yazabilirsiniz. Çevrimdışı olarak gönderdiğiniz mesajlar, kişi çevrimiçi olduğunda kendisine iletilir.

   
 • Gizlenmek istediğiniz durumlarda çevrimdışı görünebilir ve bu durumdayken istediğiniz kişilerle yazışabilirsiniz. Ancak görüntülü yazışma ve dosya gönderme gibi özellikleri kullanabilmek için çevrimiçi durumuna geçmeniz gerekir.

   
 • Listenizdeki kişilerle bilgisayarınızdaki dosyaları paylaşabilir ve çevrimiçi durumdayken bilgisayarınızdaki bir dosyayı onlara gönderebilir ve onlardan dosya alabilirsiniz.

   
 • Yeni ileti, e-posta, titreşim vs. aldığınızda isteğinize bağlı olarak görüntülü ve sesli olarak uyarılırsınız.

   
 • Bir arkadaşınızla konuşurken başka arkadaşlarınızı da konuşmaya davet ederek bir telekonferans yapabilirsiniz.

   
 • Listenizdekilere Messenger`ın içinde bulunan ve sonradan ekleyebileceğiniz hareketli ifadeler, göz kırpma animasyonları ve titreşim gönderebilirsiniz.

   
 • Messenger pencerelerinizin renklerini ve arkaplanlarını istediğiniz gibi değiştirebilir ve size özel bir görünüm oluşturabilirsiniz.

  Kurarken hata alıyorsanız:
   
 • Güncel olmayan bir XP sürümü kullanıyorsanız indirdiğiniz "Yükleyici" çalışmayabilir ve "windows update agent" ile ilgili bir hata mesajı alabilirsiniz. Bu hata mesajını alıyorsanız buraya tıklayarak gerekli dosyayı indirip kurabilirsiniz.
   
 • Windows installer 3.1 ve üstüne sahip değilseniz buraya tıklayarak gerekli dosyayı indirip kurabilirsiniz.
   
 • Bu iki dosyayı kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp internete bağlı haldeyken yeniden yükleyiciyi çalıştırmayı deneyiniz.
   
 • Windows Installer hatası alıyorsanız : Buraya tıklayarak Windows Installer CleanUp Utility uygulamasını indirebilir, çalıştırdıktan sonra bilgisayarınızı baştan başlatarak MSN kurulumuna devam edebilirsiniz.

  TÜM paketlerin dahil olduğu sürüm : Buraya tıklayarak uygulamanın tüm paketlerini içeren tekli kurulum dosyasını (130 MB) indirebilirsiniz.

Windows Live Messenger, Windows Live Messenger türkçe, full Windows Live Messenger 2009, full Windows Live Messenger türkçe, msn 2009 türkçe, full msn 2009 türkçe indir
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
Windows Live Messenger (Türkçe)
SEÇME PROGRAMLAR