KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 9
Ana Sayfa » Araçlar » Sistem Araçları » Windows Yönetici

Sürüm : 2.5.0.1 Boyutu : 3.96 Mb Kullanım İzni : Ücretsiz / Tam Sürüm Dili : Ingilizce Platform : Windows Tümü Üretici Firma : : Argente Software Eklenme Tarihi : 05-12-2010
PROGRAM HAKKINDA

Argente-StartUp Manager Portable
Argente - StartUp Manager yazılımının taşınabilir sürümüdür. Argente - StartUp Manager, Windows açılışında çalışan yazılımları yönetmeye yarayan bir yazılımdır. Bilindiği üzere Windows işletim sisteminin başlangıcı sırasından kendiliğinden açılan ve çalışmaya başlayan birçok yazılım olur. Bunların birçoğu yararımıza olduğu gibi bazıları ise sistem performansımızı ve güvenliğimizi olumsuz yönde etkiler.

Windows başlangıcında kendiliğinden açılan yazılımlar eğer fazla sayıda olursa Windows`un açılması uzun sürer, bu sürenin uzun olması kullanıcıları rahatsız ettiği gibi bazan oldukça fazla vakit kaybına yol açar. O nedenle kendiliğinden açılan yazılımların en az sayıda olması bizim için her zaman iyidir. Açılışta mutlaka başlamasını istemediğimiz yazılımları bu alandan kaldırmamız Windows`un açılışını oldukça hızlandıracaktır.

Güvenlik açısından risk boyutu ise şöyledir; bazı zararlılar özellikle truva atları ve rootkit`ler sistem başlangıcına yerleşerek her Windows açılışında çalışır. Bizler de bunun farkında olamayabiliriz. Buraya yerleşen bu zararlı uygulamalar sistemimize birçok hasara yol açar.

Yukarıda sayılan iki temel nedenden dolayı bu alanı denetleyip gereksiz olan ve riskli gördüğünüz başlangıç uygulamalarını bu yazılımla kaldırabilirsiniz. Tabi bunu yapmadan önce uygulamanın adını Google üzerinden aratıp güvenli mi güvensiz mi, gerekli mi gereksiz mi bakmanızda fayda vardır. Gerekli bir uygulamayı kaldırmanız sisteminizde daha farklı sorunlar oluşmasına neden olabilir. Bu küçük boyutlu araçla Windows açılışındaki uygulamalar üzerinde düzenlemeler yapabilmeniz çok kolay.

Argente-StartUp Manager Portable, windows yönetme programı indir
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ: