KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 0
Ana Sayfa » Mac » Oyunlar » Wormux (Mac OS X)

Sürüm : 0.8.2 Boyutu : 54 Mb Kullanım İzni : Full Sürüm Dili : Ingilizce Platform : Mac OS X Üretici Firma : : Wormux.org Eklenme Tarihi : 29-08-2009
PROGRAM HAKKINDA

Bir zamanların popüler oyunu ve hala daha oldukça fazla hayran kitlesi olan Team17 firmasına ait Worms isimli oyunun başka bir firma tarafından yeni baştan tasarlanarak ücretsiz hale gelmiş versiyonudur.

Oyuna içerik olarak baktığınızda mevcut timinizle rakip takımdaki karakterleri akıllıca üreteceğiniz savaş stratejisi yardımıyla yenmek olduğunu görebilirsiniz. Tabii bu olay mizahi yani yeterince komik hareketlerle sıkılmadan oynayabileceğiniz tarzda hazırlanarak size aktarılmış. Yönetimizdeki mevcut karakterleri sırayla seçip, bir yığın silah türünden istediğinizi kullanarak karşı takıma unutamayacacağı bir ders vermeye çalışıyorsunuz. Aynı bilgisayar üzerinde en az 2 ve maksimum 4 tim oluşturabilirsiniz. Oyun içinde her oyuncu sıra kendisine geldiğinde takım elemanlarından istediği bir tanesi ile (hangisini istediğini tab tuşu ile aralarında dolaşarak karar verebilir), istediği bir silahı kullanarak (sağ fare butonu ya da F1, F2, F3, F4, F5 tuşlarını kullanarak değiştirip) hamlesini yapar. Oyun içinde harita üzerinde dolanmak için fare imlecini kenarlar üzerine getirebilirsiniz. Eğer aktif durumdaki karakterinizi kaybederseniz C tuşuna basarak ekranın ortasına gelmesini sağlayabilirsiniz. Oyundan çıkmak için ise Esc tuşunu kullanabilirsiniz.

Silahlar ve Araçlar
Saldırı Silahları

Bazuka : Oyun içindeki en temel silahınız. Sınırsız olup istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Yaptığınız atışların rüzgar yönü ve şiddetinden etkilenecek olduğunu hesaplamanız gerekir.

Makineli Tüfek : Her atış hakkında 10 mermi atar. Sınırlı sayıdadır. Özellikle duvar arkasından ateş etmek için kullanışlıdır.

Suikast Silahı : Üzerindeki lazer ışını sayesinde nişan almanızı sağlar. Sınırlı sayıdadır. Her elde iki mermi atar.

Tabanca : Yakın mesafelerde etkili bir silahtır. İki isabetli atış sonucunda rakibinizine 50 zarar verir. Her elde iki mermi atar. Sınırlı sayıdır.

Pompalı Tüfek : Her elde iki mermi atışı vardır. Sınırlı sayıdadır.

Ses Bombası : Rakibinize doğrudan zarar vermez ama harita üzerinde büyük bir boşluk açar. Özellikle su bulunan haritalar için kullanışlı bir silahtır. Sınırlı sayıdadır.

Otomatik Bazuka : Belirlediğiniz hedefe güdümlü atış yapar. Sınırlı sayıdadır.

Bombalar

Dinamit : Rakibinizin yakınına bıraktığınızda civardaki bir çok oyuncuya zarar vereceği için yakın mesafe ve kalabalıklar için etkili bir silahtır. Sınırlı sayıdadır.

El Bombası : Fırlatarak attığınız ve duvarlardan sektiği için erişimi zor alanlarda kullanılabilir

Şarapnelli Bomba : Patladığında daha küçük parçalara bölünerek ikinci bir patlama serisi oluşturur. Kalabalıklar için etkili bir silahtır. Sınırlı sayıdadır.

Disko El Bombası : Güçlü patlama etkisi olan bir bombadır. Sınırlı sayıdadır.

Mayın : Yanına çok yaklaşıldığında kısa süre içinde patlarlar.
Özel Silahlar

Beyzbol Sopası : Özellikle uçurum kenarlarında kullanmak için ideal bir silahtır. Doğrudan çok az zarar verir ama vurduğunuz oyuncuyu fırlatır. Sınırlı sayıdadır.

Şırınga : Rakibinize zehir şırınga edersiniz ve zaman içinde rakibinizin tüm enerjisini çeker.

SüperTux : Yönelttiğiniz yere doğru bir süper tux fırlatırsınız. Sınırlı sayıdadır.

Gnu Mancınığı : Bir GNU öküzü bombası fırlatılır. Bu öküz 6sn ortalıklarda dolaşır ve ondan sonra patlar. Sınırlı sayıdadır.

Kokarca Mancınığı : GNU öküzü benzeri bir silahtır. Bir kokarca fırlatırsınız. Bu kokarca dolaşırken yanından geçtiği oyuncuları zehirler ve 6sn sonra patlar. Sınırlı sayıdadır.

Hava Saldırısı : Bir uçak ile belirlediğiniz hedefe hava saldırısı düzenlersiniz. Sınırlı sayıdadır.

Örs : Belirlediğiniz yere havadan bir örs düşer. Genelde rakibinizin üzerine düşürürsünüz ve rakibiniz ölür. Etkili bir silahtır. Sınırlı sayıdadır.

Dolaşma Araçları

Ninja İpi : Dolaşmak için en çok kullanılacak olan araçlardan biridir. Hedeflediğiniz yükseltiye ipi atar ardından da ok tuşları ile sallanarak yer değiştirirsiniz. Sınırlı sayıdadır.

Jet Çantası : Kullanmaya başladığınızda 30sn boyunca size uçma kabiliyeti verir. Ok tuşları ile yönetebilirsiniz. Eğer yüksekten düşerseniz zara görür ve saldırı hakkınızı kaybedersiniz. Sınırlı sayıdadır.

Paraşüt : Seçip bir uçurumdan atladığınızda otomatik açılacaktır. Yüksek bir yerden aşağıya inmek için güvenli bir yoldur. Sınırlı sayıdadır.

Işınlama : Bir noktadan bir başka noktaya gitmek için en hızlı ve güvenli yoldur. Fakat kullanım ardından saldırı hakkınızı kaybedersiniz. Sınırlı sayıdadır.

Düşük yer çekimi : Kullandığınızda hoplayıp zıplamanız kolaylaşır. Yüksek yerlerden atladığınızda zarar görme ihtimaliniz azalır. Sınırlı sayıdadır.

Özel Araçlar

Sırayı atla : Sıranızı devredersiniz.

Hava çekici : Bulunduğunuz yerde bir delik açmaya yarar.

İnşa et : Bulunduğunuz yerin kenarına doğru bir platform inşa eder.

Pürmüz : Önünüzdeki duvarı delmenizi sağlar.

İntihar : Oyuncunuzun patlamasını sağlar.

Wormux (Mac OS X), bedava Wormux (Mac OS X), savaş oyunları
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ: